ევროვიზიის სიახლეები
შესარჩევი

სუპერ შაბათი – დღეს 6 შიდა შესარჩევი კონკურსი გაიმართება

🇪🇪 ესტონეთი – „Eesti Laul“

  • შოუ: მეორე ნახევარ ფინალი
  • დასაწყისი: 21.30 საათზე (თბილისის დროთ).
  • Transliacija: ERR

ესტონური შიდა შესარჩევი კონკურსის მეორე ნახევარ ფინალში მონაწილეობას მიიღებს 12 კონკურსანტი და მათ შორის არიან უკუ სუვისტე და იუური პოოტსმანი. ფინალურ ეტაპზე კი 6 საუკეთესო გადავა.

მონაწილეები:

  1. Sissi – Time;
  2. Gram-of-Fun – Lost in a Dance;
  3. Kadri Voorand – Energy;
  4. Helen – Nii kõrgele;
  5. REDEL – Tartu;
  6. Rahel – Sunday Night;
  7. Uku Haasma – Kaos;
  8. Heleza – 6;
  9. Uku Suviste – The Lucky One;
  10. Alabama Watchdog – Alabama Watchdog;
  11. Jüri Pootsmann – Magus melanhoolia;
  12. Suured tüdrukud – Heaven’s Not That Far Tonight.

🇳🇴 ნორვეგია – „Melodi Grand Prix“

  • შოუ: ფინალი
  • დასაწყისი: 22.50 საათზე (თბილისის დროით)
  • ტრანსლაცია: NRK

12 ფინალისტს შორის არის 2019 წლის ევროვიზიის მონაწილე და მაყურებელთა რჩეული KEiiNO.

MGP ფინალისტების სრული სია კი ასე გამოიყურება:

  • Atle Pettersen – World on Fire;
  • Raylee – Hero;
  • Stavangerkameratene – Who I Am;
  • KIIM – My Lonely Voice;
  • Blåsemafian feat. Hazel – Let Loose;
  • Emmy – Witch Woods;
  • TIX – Fallen Angel;
  • Kaja Rode – Feel Again;
  • Rein Alexander – Eyes Wide Open;
  • IMERIKA – I Can’t Escape;
  • KEiiNO – Monument;
  • Jorn – Faith Bloody Faith.

🇸🇪 შვედეთი – „Melodifestivalen“

  • შოუ: მესამე შესარჩევი ტური
  • დასაწყისი: 23.00 საათზე (თბილისის დროით)
  • ტრანსლაცია: SVT

დღევანდელი  „Melodifestivalen“-ის მონაწილეები:

  1. Charlotte Perrelli – Still Young;
  2. Emil Assergård – Om allting skiter sig;
  3. Klara Hammarström – Beat of Broken Hearts;
  4. Mustasch – Contagious;
  5. Elisa – Den du är;
  6. Alvaro Estrella – Baila Baila;
  7. Tusse – Voices.

🇫🇮 ფინეთი – „Uuden Musiikin Kilpailu“

  • შოუ: ფინალი
  • დასაწყისი: 22.00 საათზე (თბილისის დროით)
  • დასაწყისი: YLE

ფინეთის საზოგადოებრივი მაუწყებლის YLE-ის მიერ ორგანიზებულ, რიგით მეათე შიდა შესარჩევი კონკურსის Uuden Musiikin Kilpailu“-ს ფინალში 7 კონკურსანტი იქნება, ხოლო გამარჯვებული კი ფინეთს 2021 წლის ევროვიზიაზე წარადგენს.

„UMK 2021“-ის ფინალისტები:

  1. Teflon Brothers x Pandora – I love you;
  2. Aksel – Hurt;
  3. Laura – Play;
  4. Danny – Sinä päivänä kun kaikki rakastaa mua;
  5. Oskr – Lie;
  6. Blind Channel – Dark Side;
  7. ILTA – Kelle mä soitan.

🇪🇸 ესპანეთი – „Destino Eurovisión 2021“

  • შოუ: ფინალი
  • დასაწყისი: 01.00 საათზე (თბილისის დროთ)
  • ტრანსლაცია: RTVE

დღეს გადაწყდება თუ რომელი სიმღერით წარსდგება მაყურებლის წინაშე ბლას კანტო.

„Destino Eurovisión 2021“ საკონკურსო სიმღერებია:

  • Memoria;
  • Voy a quedarme.

🇵🇹 პორტუგალია – „Festival da Canção“

  • შოუ: პირველი ნახევარ ფინალი
  • დასაწყისი: 23.00 საათზე (თბილისის დროით)
  • ტრანსლაცია: RTP

„Festival da Canção“-ს პირველი ნახევარ ფინალის მონაწილეები:

  1. The Black Mamba – Love Is On My Side;
  2. Valéria – Na Mais Profunda Saudade;
  3. Mema – Claro Como Água;
  4. Nadine – Cheguei Aqui;
  5. Miguel Marôco – Girassol;
  6. Fábia Maia – Dia Lindo;
  7. Irma – Livros;
  8. Karetus & Romeu Bairos – Saudade;
  9. Sara Afonso – Contramão;
  10. IAN – Mundo.

უპასუხე