ევროვიზიის სიახლეები
შესარჩევი

დღეს თქვენ გელოდებათ 4 ფინალური და 3 ნახევარ ფინალური შოუ

დღეს კიდევ ერთი გრანდიოზული შაბათ გველის. დღეს საღამოს გაირკვევა თუ ვინ გახდება ესტონეთის, ისლანდიის, ხორვატიისა და მოლდოვა წარმომადგენლები, ასევე მელოდიფესტივალენის მეორე შანსის გამარჯვებულები და სერბეთისა და პორტუგალიის ნახევარ ფინალების ტრიუფმატორები.

🇪🇪 ესტონეთ – Eesti Laul

დღევანდელ ესტონურ ფინალში ეგერთ მილდერის სიმღერა საქართველოს ეძღვნება და გამარჯვების შემთხვევაში ევროვიზიის სცენიდან ჩვენს ქვეყანას უმღერებს. მონაწილეების რიგითობა კი ასეთია:

  1. Inger “Only Dream”
  2. Rasmus Rändvee “Young”
  3. Stefan “By My Side”
  4. Synne Valtri feat. Väliharf “Majakad”
  5. Uudo Sepp “I’m Sorry. I Messed Up”
  6. Uku Suviste “What Love Is”
  7. SHIRA “Out in Space”
  8. Anett x Fredi “Write About Me”
  9. Jaagup Tuisk “Beautiful Lie”
  10. Traffic “Üks kord veel”
  11. Egert Milder “Georgia (On My Mind)”
  12. Laura “Break Me”

🇲🇩 მოლდოვა – O Melodie

20 კონკურსანტიდან გამარჯვებული მაყურებელთა და პროფესიონალი ჟიურის ხმების დაჯამების შედეგად გამოვლინდება:

  1. Midone Denis – Like A Champion
  2. Gordienco Natalia – Prison
  3. Burlacu Geta – Răspunde (withdrawn)
  4. Moraru Viorela – Remedy
  5. Uzun Valentin & Kovalsky Irina – Moldoviţa
  6. Rusu Lavinia – Touch
  7. Jelezoglo Dima – Do It Slow
  8. Rotaru Dianna – Dale Dale
  9. Parfeni Pasha – My Wine
  10. Live Beat – Love Me Now
  11. Paşa Valeria – It’s Time
  12. Ciolac Maria – Our Home
  13. Letty Sasha – Summer of Love
  14. Kit Irina – Chain Reaction
  15. Donciu Petronela & Portărescu Andreea – We will be Legend
  16. Lanjeron – Hi Five
  17. Ilienko Julia ft. Mishel Dar – Tears
  18. Sandu Catarina – Die For you
  19. Cibotaru Alexandru – Cine te-a facut să plângi
  20. Zavidia Maxim – Take Control

🇭🇷 ხორვატია – Dora

  • შოუ: Dora – ფინალი
  • დასაწყისი: 23:05 საათზე
  • სად ვუყუროთ: პირდაპირი ეთერი(აუცილილებელია უფასო რეგისტრაცია)

გამარჯვებული რეგიონალური ჟიურისა და მაყურებელთა ხმების დაჯამების შედეგად გამოვლინდება. რიგითობა კი ასე გამოიყურება:

  1. Elis Lovrić – Jušto
  2. Bojan Jambrošić – Više od riječi
  3. Edi Abazi – Coming Home
  4. Zdenka Kovačiček – Love, Love, Love
  5. Alen Vitasović & Božidarka Matija Čerina – Da se ne zatare
  6. Đana – One
  7. Aklea Neon – Zovi ju mama
  8. Nikola Marjanović – Let’s Forgive
  9. Lorenzo, Dino Purić & Reper iz sobe – Vrati se iz lrske
  10. Marin Jurić Čivro – Naivno
  11. Lorena Bućan – Drowning
  12. Indira Levak – You Will Never Break My Heart
  13. Jure Brkljača – Hajde nazovi me
  14. Colonia – Zidina
  15. Mia Negovetić – When It Comes To You
  16. Damir Kedžo – Divlji vjetre

🇸🇪 შვედეთი – Melodifestivalen

8 მონაწილედან შემდეგ შაბათს გასამართ ფინალში მხოლოდ 4 მათგანი გადავა. წყვილები კი ასე გამოიყურება:

პირველი დუელი: Anis Don Demina vs. Ellen Benediktson & Simon Peyron

მეორე დუელი: Malou Prytz vs. Paul Rey

მესამე დუელი: Felix Sandman vs. Frida Öhrn

მეოთხე დუელი: Mendez feat. Alvaro Estrella vs. Drängarna

🇮🇸 ისლანდია – Söngvakeppnin

სპეციალურ სტუმრებს შორის დღეს KEiiNO და Hatari არიან. კონკურსანტების სია კი ასეთია:

  1. Ísold & Helga – Meet Me Halfway
  2. Daði & Gagnamagnið, Think About Things
  3. Nína, Echo
  4. Iva – Oculis videre
  5. DIMMA – Almyrkvi

🇷🇸 სერბეთი – Beovizija

  1. LIFT “Samo mi kaži”
  2. Bane Mojićević “Cvet sa Prokletija”
  3. Balkubano “Svadba velika”
  4. Bojana Mašković “Kao muzika”
  5. Naiva “Baš, baš”
  6. Rocher Etno Band “Samo ti umeš to”
  7. Lazar Živanović “Puklo je nebo”
  8. Ivana Jordan “Vila”
  9. Nenad Ćeranić “Veruj u sebe”
  10. Hurricane “Hasta la vista”
  11. Ana Milenković “Tajna”
  12. Milan Bujaković & Olivera Popović “Niti”

🇵🇹 პორტუგალია – Festival da Canção

8 მონაწილედან მხოლოდ 4 მათგანი გადავა ფინალურ ეტაპზე:

  1. Dubio feat. +351 – Cegueira
  2. Luiz Caracol & Gus Liberdade – Dói-me o país
  3. Judas – Cubismo enviesado
  4. Kady – Diz só
  5. Elisa Rodrigues – Não voltes mais
  6. Cláudio Frank – Quero-te abraçar
  7. Tomás Luzia – Mais real que o amor
  8. Jimmy P – Abensonhado

 

რომელი შოუს ყურებას აპირებთ?

უპასუხე