ევროვიზიის სიახლეები
შესარჩევი

სუპერ შაბათი 2 – დღეს 7 შიდა შესარჩევი კონკურსი გაიმართება

დღევანდელი შაბათი კიდევ ერთი დატვირთული დღეა ევროვიზიის კალენდარში. დღეს 7 სხვადასხვა ქვეყნის შიდა შესარჩევ კონკურსს შეგიძლიათ ადევნოთ თვალი, რომელთაგან ლიეტუვა, სომხეთი და ნორვეგია სწორედ დღეს გადაწყვეტენ თუ ვინ წარადგენს მათ ქვეყანას 2020 წლის ევროვიზიის სიმღერის კონკურსზე.

🇺🇦 უკრაინა – Vidbir

შოუ: Vidbir – მეორე ნახევარ ფინალი
დასაწყისი: 21:00 საათზე
სად ვუყუროთ: იუთუბის პირდაპირ ეთერში

Vidbir-ის ჟიური შედგება სამი წევრისგან, ესენაია: ანდრიი დანილკო (ვერკა სერდუჩკა), თინა კაროლი და ვიტალი დროზდოვი. ჟიურისთან ერთად შედეგების 50% მაყურებლების ხმებით გადაწყდება. მხოლოდ სამი მონაწილე გადავა ფინალურ ეტაპზე. დღევანდელ ნახევარ ფინალში მონაწილეობას მიიღებენ:

  1. Moonzoo feat. F.M.F. Sure – “Maze”
  2. Fo Sho – “Blck Sqr”
  3. Elina Ivashchenko – “Get Up”
  4. Oleksandr Poriadynskyi – “Savior”
  5. Garna – “Who We Are?”
  6. Khayat – “Call for Love”
  7. David Axelrod – “Horizon”
  8. Tvorchi – “Bonfire”

🇪🇪 ესტონეთი – Eesti Laul 2020

შოუ: Eesti Laul – მეორე ნახევარ ფინალი
როდის: 21:30 საათზე
სად ვუყუროთ: პირდაპირი ეთერის ბმული

დღეს რიგით მეორე ნახევარ ფინალი გაიმართება და 12 მონაწილედან მხოლოდ 6 მათგანი გადავა ფინალურ ეტაპზე. მონაწილეების სია კი ასე გამოიყურება:

  1. Viinerid – “Kapa Kohi-LA”
  2. Janet – “Hingelind”
  3. Uku Suviste – “What Love Is”
  4. Inger – “Only Dream”
  5. Merilin Mälk – “Miljon sammu”
  6. German & Violina – “Heart Winder”
  7. Jaagup Tuisk – “Beautiful Lie”
  8. Ziggy Wild – “Lean on Me”
  9. Uudo Sepp – “I’m Sorry I Messed Up”
  10. Traffic – “Üks kord veel”
  11. SHIRA – “Out in Space”
  12. Mariliis Jõgeva – “Unistustes”

🇦🇲 სომხეთი – დეპი ევრატესილ 2020

შოუ: დეპი ევრატესილ 2020
როდის: 22:00 საათზე
სად ვუყუროთ: პირდაპირი ეთერი

სომხური შიდა შესარჩევი კონკურსის ფინალისტების სია კი ასე გამოიყურება:

  1. Agop – “Butterflies”
  2. Karina EVN – “Why?”
  3. Hayk Music – “What It Is To Be In Love”
  4. ERNA – “Life Faces”
  5. EVA Rida – “No Love”
  6. Athena Manoukian – “Chains On You”
  7. Gabriel Jeeg – “It’s Your Turn”
  8. Sergey & Nikolay Harutyunov – “Ha, Take a Step”
  9. Miriam Baghdasaryan – “Run Away”
  10. Vladimir Arzumanyan – “What’s Going On Mama”
  11. Arthur Aleq – “Heaven”
  12. TOKIONINE – “Save Me”

🇳🇴 ნორვეგია – Melodi Grand Prix 2020

შოუ: Melodi Grand Prix – ფინალი
როდის: 21:50 საათზე
სად ვუყუროთ: პირდაპირი ეთერი

დღეს ნორვეგიის საიუბილეო შიდა შესარჩევი კონკურისის ფინალი გაიმართება. სწორედაც, რომ ამ 10 მონაწილედან ერთ-ერთ წარადგენს ნორვეგიას 2020 წლის ევროვიზიის სიმღერის კონკურსზე.

  1. Raylee – “Wild”
  2. Didrik & Emil Solli-Tangen – “Out of Air”
  3. Magnus Bokn – “Over the Sea”
  4. Akuvi – “Som du er”
  5. Kristin Husøy – “Pray For Me”
  6. Rein Alexander – “One Last Time”
  7. Tone Damli – “Hurts Sometimes”
  8. Sondrey – “Take My Time”
  9. Ulrikke Brandstorp – “Attention”
  10. Liza Vassilieva – “I Am Gay”

🇸🇪 შვედეთი – Melodifestivalen

შოუ: Melodifestivalen – მესამე ნახევარ ფინალი
როდის: 23:00 საათზე
სად ვუყუროთ: პირდაპირი ეთერის ბმული

7 მონაწილედან 2 ფინალურ ეტაპზე, ხოლო 2 კონკურსანტი მეორე შანსის ტურში გადავა. მონაწილეების სია კი ასე გამოიყურება:

  1. Mariette – “Shout It Out”
  2. Albin Johnsén – “Livet börjar nu”
  3. Drängarna – “Piga och dräng”
  4. Amanda Aasa – “Late”
  5. Anis don Demina – “Vem är som oss”
  6. Faith Kakembo – “Crying Rivers”
  7. Mohombi – “Winners”

🇱🇹 ლიეტუვა – Pabandom iš naujo!

შოუ: Pabandom iš naujo! – ფინალი
როდის: 23:00 საათზე
სად ვუყუროთ: პირდაპირი ეთერი

დღეს, მაყურებლებისა და პროფესიონალი ჟიურის გადაწყვეტილებით, ლიეტუვის შიდა შესარჩევი კონკურსის გამარჯვებული გამოვლინდება. ნახევარ ფინალებისგან განსხვავებით ფინალური შოუ უკვე პირდაპირ ეთერში გადაიცემა და მას ვილნიუსის ნაცვლად ლიეტუვის სიდიდით მეორე ქალაქი კაუნასი და ლიეტუვის ყველაზე დიდი ჟალგირისის არენა უმასპინძლებს. კონკურსანტების რიგითობა კი ასეთ იქნება:

  1. Aistė Pilvelytė – “Unbreakable”
  2. Rūta Loop – “We Came From The Sun”
  3. KaYra – “Alligator”
  4. Monika Marija – “If I Leave”
  5. Meandi – “DRIP”
  6. THE ROOP – “On Fire”
  7. The Backs – “Fully”
  8. Moniqué – “Make Me Human”

🇮🇸 ისლანდია – Söngvakeppnin 2020

შოუ: Söngvakeppnin 2020 – მეორე ნახევარ ფინალი
როდის: 22:45 საათზე
სად ვუყუროთ: პირდაპირი ეთერი

მეორე ნახევარ ფინალურ შოუში 5 კონკურსანტი მიიღებს მონაწილეობას:

  1. Daði & Gagnamagnið – “Gagnamagnið”
  2. Hildur Vala – “Fellibylur”
  3. Iva – “Oculis Videre”
  4. Nína – “Ekkó”
  5. Matti Matt – “Dreyma”
რომელი შიდა შესარჩევი კონკურსის ყურებას აპირებთ?

უპასუხე