ევროვიზიის სიახლეები
შესარჩევი

სუპერ შაბათი – დღეს 9 შიდა შესარჩევი კონკურსი გაიმართება

დღეს სუპერ შაბათია, როდესაც ევროვიზიის სიმღერის კონკურსის 9 მონაწილე ქვეყანის შიდა შესარჩევი კონკურსი გაიმართება. დღეს შეგიძლიათ თვალყური ადევნოთ ავსტრალიის, ნორვეგიის, შვედეთის, ისლანდიის, ლიეტუვის, ლატვიის, მალტის, უკრაინის და იტალიის შიდა შესარჩევ კონკურსებს.

🇦🇺 ავსტრალია – Australia Decides 2020

შოუ: Australia Decides
დასაწყისი: 13:30 საათზე
სად ვუყუროთ: SBS or the Facebook livestream

ავსტრალიის წარმომადგენელს მაყურებლებთან ერთად პროფესინალი ჟიური შეარჩევს (მათ შორის არის 2015 წლის ევროვიზიის გამარჯვებული მონს ზერმელევი).

მონაწილეები:

  1. iOTA – “Life”
  2. Jordan-Ravi – “Pushing Stars”
  3. Jaguar Jonze – “Rabbit Hole”
  4. Jack Vidgen – “I am King I am Queen”
  5. Vanessa Amorosi – “Lessons of Love”
  6. Diana Rouvas – “Can we Make Heaven”
  7. Mitch Tambo – “Together”
  8. Casey Donovan – “Proud”
  9. Montaigne – “Don’t Break Me”
  10. Didirri – “Raw Stuff”

🇺🇦 უკრაინა – Vidbir პირველი ნახევარ ფინალი

შოუ: Vidbir – პირველი ნახევარ ფინალი
როდის: 21:00 საათზე
სად ვუყუროთ:  იხილეთ Youtube livestream ბმული

Vidbir-ის ჟიური შედგება სამი წევრისგან, ესენაია: ანდრიი დანილკო (ვერკა სერდუჩკა), თინა კაროლი და ვიტალი დროზდოვი. ჟიურისთან ერთად შედეგების 50% მაყურებლების ხმებით გადაწყდება. მხოლოდ სამი მონაწილე გადავა ფინალურ ეტაპზე. დღევანდელ მონაწილეებს შორის არის ერთი ქართველი მონაწილე გიო, რომელიც სიმღერით “Feeling So Lost” წარსდგება. მონაწილეების სია კი ასე გამოიყურება:

  1. [О] – “Tam, Kudy Ya Ydu”
  2. Jerry Heil – “Vegan”
  3. Katya Chilly – “Pich”
  4. KRUTЬ – “99”
  5. GO-A – “Solovei”
  6. CLOUDLESS – “Drown Me Down”
  7. GIO – “Feeling So Lost”
  8. Assol – “Save It”

🇮🇸 ისლანდია – Söngvakeppnin – პირველი ნახევარ ფინალი

შოუ: Söngvakeppnin 2020 – Semi-final One
დასაწყისი: 22:45 საათზე
სად ვუყუროთ:: RUV ან იუთუბის ლაივსტრიმზე

მონაწილეებიდან მხოლოდ ორი სიმღერა გადავა ფინალურ ეტაპზე:

  1. Kid Isak – “Ævintýri”
  2. Elísabet – “Elta þig”
  3. Brynja Mary – “Augun þín”
  4. Ísold & Helga – “Klukkan tifar”
  5. DIMMA – “Almyrkvi”

🇳🇴 ნორვეგია – Melodi Grand Prix – მეოთხე რაუნდი

შოუ: Melodi Grand Prix – მეოთხე რაუნდი
When: 22:50 საათზე
სად ვუყუროთ: livestream

დღეს გაიმართება ნორვეგიის შიდა შესარჩევი კონკურსის ბოლო,  მეოთხე რაუნდი, რომელსაც ჩრდილოეთ ნორვეგია უმასპინძლებს. 4 მონაწილესთან ერთად სცენაზე წარსდგება უკვე ფინალურ ეტაპზე მყოფი ტონ დანლი სიმღერით “Hurts Sometimes”.

მონაწილეები:

  • Elin & The Woods – We Are As One
  • Jenny Jenssen – Mr. Hello
  • Kevin Boine – Stem på mæ
  • Liza Vassilieva – I Am Gay

🇸🇪 შვედეთი – Melodifestivalen – მეორე ნახევარ ფინალი

შოუ: Melodifestivalen – Deltäving Two
დასაწყისი: 23:00 საათზე
სად ვუყუროთ: livestream

7 კონკურსანტს ამ ეტპზე ქალაქი გოტენბერგი უმასპინძლებს, საიდანაც 2 მათგანი გადავა ფინალუ ეტაპზე, ხოლო მესამე და მეოთხე ადგილზე გასული არტისტები კი მეორე შანსის შოუში (Andra chansen). მონაწილეების სია კი ასე გამოიყურება:

  1. Linda Bengtzing – “Alla mina sorger”
  2. Dotter – “Bulletproof”
  3. Anna Bergendahl – “Kingdom Come”
  4. Thorsten Flinck – “Miraklernas tid”
  5. Klara Hammarström – “Nobody”
  6. Paul Rey – “Talking in My Sleep”
  7. Mendez feat. Alvaro Estrella – “Vamos amigos”

🇱🇹 ლიეტუვა – Pabandom iš naujo – მეორე ნახევარ ფინალი

შოუ: Eurovizijos Atranka – მეორე ნახევარ ფინალი
When: 23:00 საათე
სად ვუყუროთ: livestream

დღევანდელ ნახევარფინალში მონაწილეობას 9 კონკურსანტი მიიღებს და მაყურებელთა და ჟიურის გადაწყვეტილებით ფინალურ ეტაპზე მხოლოდ 4 მათგანი გადავა. ფინალური შოუ კი 15 თებერვალს გაიმართება კაუნასის ჟალგირისის არენაზე.

მონაწილეები:

  1. Meandi – “DRIP”
  2. Petunija – “Show Ya”
  3. Germanas Skoris – “Chemistry (Breaking Free)”
  4. Moniqué –  “Make Me Human”
  5. Rokas Povilius – “Vilnius Calling”
  6. Monika Marija – “If I Leave”
  7. Andy Vaic – “Why Why Why”
  8. The Backs – “Fully”

🇱🇻 ლატვია – Supernova

შოუ: Supernova 2020
დასაწყისი: 23:25 საათზე
სად ვუყუროთ:  livestream

გასული წლებისგან განსხვავებით გამარჯვებულს დღეს მხოლოდ მაყურებლის ხმები გადაწყვეტს. ჟიური კი მხოლოდ რეკომენდაციებით შემოიფარგლება:

  1. Seleste – “Like Me”
  2. DRIKSNA – “Stay”
  3. Katrīna Bindere – “I Will Break Your Heart”
  4. Edgars Kreilis – “Tridymite”
  5. Katrīna Dimanta – “Heart Beats”
  6. Miks Dukurs – “I’m Falling for You”
  7. ANNNA – “Polyester”
  8. Bad Habits – “Sail with You”
  9. Samantha Tīna – “Still Breathing”

🇮🇹 იტალია – Sanremo-ს ფინალი

შოუ: Sanremo 2020 – ფინალური საღამო
დასაწყისი: 23:45 საათზე
სად ვუყუროთ: livestream

  1. Achille Lauro – “Me ne frego (I don’t care)”
  2. Alberto Urso – “Il sole ad est (The sun to the east)”
  3. Anastasio – “Rosso di rabbia (Red with anger)”
  4. Bugo e Morgan – “Sincero (Sincere)”
  5. Diodato – “Fai rumore (Make noise)”
  6. Elettra Lamborghini – “Musica e il resto scompare (Music and the rest disappears)”
  7. Elodie – “Andromeda”
  8. Enrico Nigiotti – “Baciami adesso (Kiss me now)”
  9. Francesco Gabbani – “Viceversa (Vice versa)”
  10. Giordana Angi – “Come mia madre (Like my mother)”
  11. Irene Grandi – “Finalmente io (Finally I)”
  12. Junior Cally – “No grazie (No thanks)”
  13. Le Vibrazioni – “Dov’è (Where is it)”
  14. Levante – “Tiki Bom Bom”
  15. Marco Masini – “Il confronto (The comparison)”
  16. Michele Zarrillo – “Nell’estasi o nel fango (In ecstasy or mud)”
  17. Paolo Jannacci – “Voglio parlarti adesso (I want to talk to you now)”
  18. Piero Pelù – “Gigante (Giant)”
  19. Pinguini Tattici Nucleari – “Ringo Starr”
  20. Rancore – “Eden”
  21. Raphael Gualazzi – “Carioca”
  22. Riki – “Lo sappiamo entrambi (We both know it)”
  23. Rita Pavone – “Niente (Resilienza 74) (Nothing (Resilience 74))
  24. Tosca – “Ho amato tutto  (I loved everything)”

🇲🇹 მალტა – X ფაქტორის ფინალი

შოუ: X Factor Malta – ფინალი
დასაწყისი: 23:50 საათზე
სად ვუყუროთ: livestream

X ფაქტორის გამარჯვებული ქვეყანას წარადგენს როტერდამში გასამართ ევროვიზიის სიმღერის კონკურსზე. მონაწილეები:

  • Destiny Chukunyere
  • F.A.I.T.H
  • Justine Shorfid
  • Kyle Cutaja

 

რომელი შოუს ყურებას გეგმავთ ამ საღამოს?

უპასუხე